Энэхүү цахилгаан гидравлик мэс заслын ширээ нь толгой хэсэг, нуруу хэсэг, өгзөг хэсэг, хоёр салгаж болох хөлний хэсэг гэсэн 5 хэсэгт хуваагддаг.
Өндөр гэрлийн дамжуулалттай шилэн материал болон 340 мм-ийн хэвтээ гулсах нь рентген зураг авах үед сохор цэг үүсэхээс сэргийлдэг.
Энэхүү цахилгаан гидравлик үйлдлийн ширээ нь асуудалгүй ажиллахын тулд хос удирдлагын системээр тоноглогдсон.
Энэ нь олон үйлдэлт толгойн хүрээ болон ортопедийн зүтгүүрийн хүрээгээр тоноглогдсон байж болно.
Нэг товчлуураар дахин тохируулах функц нь анхны хэвтээ байрлалыг сэргээж чадна. Нэг товчлуураар нугалах болон урвуу нугалах, цахилгаан хөлний самбарын функц нь маш их цаг хэмнэдэг.
Энэ нь хэвлийн мэс засал, эх барих, эмэгтэйчүүдийн эмч, чих хамар хоолойн эмч, шээсний замын эмч, шулуун гэдэсний болон ортопедик гэх мэт янз бүрийн мэс засалд тохиромжтой.
1.Илүү урт ба өргөн ширээний гадаргуу
Цахилгаан гидравлик мэс заслын ширээний гадаргуугийн урт нь 2180 мм, өргөн нь 550 мм хүрч болох бөгөөд энэ нь зарим тусгай бүлгүүдийн хэрэгцээнд тохиромжтой бөгөөд өвчтөнийг илүү тохь тухтай байлгаж чадна.
2. Давхар удирдлагын систем
Цахилгаан гидравлик үйлдлийн ширээ нь асуудалгүй ажиллахын тулд үндсэн удирдлага/туслах хянагчийн хос системээр тоноглогдсон.
3. Уян хатан & Дахин уян хатан & Нэг товчлуураар дахин тохируулах
Нэг товчлуураар дахин тохируулах функц нь анхны хэвтээ байрлалыг сэргээх, нэг товчлуураар нугалах болон урвуу нугалах боломжтой
4. Цахилгаан тохируулгатай хөлний хавтан
Хөлийн хавтангийн залгуурт суурилуулсан модульчлагдсан загвар нь хөлийн хавтанг цахилгаанаар тохируулах боломжтой бөгөөд энэ нь байрлалыг тохируулах цагийг ихээхэн хэмнэдэг.
5. Цэнэглэдэг батерей
TDY-Y-2 цахилгаан-гидравлик үйлдлийн ширээ нь 50 үйл ажиллагааны хэрэгцээг хангах өндөр хүчин чадалтай цэнэглэдэг батерейгаар тоноглогдсон. Үүний зэрэгцээ, хамгийн дээд зэргийн аюулгүй байдлыг хангахын тулд цахилгаан эрчим хүчээр хангах хувьсах гүйдлийн тэжээлийн эх үүсвэртэй.
Pареметрүүд
| ЗагварЗүйл | TDY-Y-2 Цахилгаан-Гидравлик мэс заслын ширээ |
| Урт ба Өргөн | 2170мм*550мм |
| Өндөрлөг (дээш ба доош) | 1100мм / 690мм |
| Толгойн хавтан (Дээш/Доош/Уян хатан) | 45°/ 90°/ 40° |
| Арын хавтан (Дээш ба доош) | 85°/ 40° |
| Хөлний тавиур (Дээш / Доош / Гадагшаа) | 15°/ 90°/ 90° |
| Тренделенбург/Урвуу Тренделенбург | 30°/ 30° |
| Хажуугийн хазайлт (Зүүн ба Баруун) | 20°/ 20° |
| Бөөрний гүүрний өндөрлөг | 100мм |
| Хэвтээ гулсах | 350 мм |
| Тэг байрлал | Нэг товчлуур, стандарт |
| Уян хатан/Рефлекс | Хосолсон үйлдэл |
| Рентген самбар | Заавал биш |
| Хяналтын самбар | Стандарт |
| Яаралтай зогсоох товчлуур | Стандарт |
| Цахилгаан хөдөлгүүрийн систем | Тайванийн Чаогер |
| Хүчдэл | 220В/110В |
| Давтамж | 50Гц / 60Гц |
| Цахилгаан багтаамж | 1.0 кВт |
| Батерей | Тийм |
| Матрас | Санах ойн гудас |
| Үндсэн материал | 304 зэвэрдэггүй ган |
| Хамгийн их ачааллын багтаамж | 300 кг / 350кг |
| Баталгаат хугацаа | 1 жил |
Aдагалдах хэрэгсэл
| Үгүй | Нэр | Тоо хэмжээ |
| 1 | Мэдээ алдуулах дэлгэц | 1 ширхэг |
| 2 | Биеийн дэмжлэг | 1 хос |
| 3 | Гарны дэмжлэг | 1 хос |
| 4 | Мөрний дэмжлэг | 1 хос |
| 5 | Хөлийн тулгуур | 1 хос |
| 6 | Бөөрний гүүрний бариул | 1 ширхэг |
| 7 | Матрас | 1 багц |
| 8 | Хавчаарыг бэхлэх | 8 ширхэг |
| 9 | Урт бэхэлгээний хавчаар | 1 хос |
| 10 | Алсын удирдлага | 1 ширхэг |
| 11 | Цахилгаан дамжуулах шугам | 1 ширхэг |
| 12 | Гидравлик тос | 1 тосны сав |